BERY, Alena

 UDĚLEJTE SI RADOST OBRAZEM Z MÉ GALÉRIE ALENA BERY

 
   Výtvarno mě provází už odmala. Neustále jsem musela něco tvořit. V mládí mě silně a aktivně provázel folklór, zejména ten slovenský, cestování a poznávání. Dobrodružná část mého JÁ mě dovedla až do Portugalska, kde jsem strávila krásných 13 let. První má ilustrace knížky vznikla právě tam.

   Po návratu do Čech přišel asi ten největší zlom v mém životě, kdy jsem musela svůj život zcela přehodnotit a vydat se úplně jinou cestou. Kresby a malby sloužily k vyjadřování pocitů i snů a staly se pro mě nezbytnou terapií, která mi pomáhá uvolňovat silné vnitřní napětí.

   Moje tvorba je širokospektrální. Nedá se popsat jednoduše, jsou to naivní, pohádkově inspirované a secesně laděné ilustrace, abstrakce. Ráda zkouším nové techniky, ale hlavně se snažím zaujmout bytosti ze svého okolí tak, aby je mé obrazy pohladily po duši a abych jim nabídla příjemnou dekoraci domova, chalupy, obchodu či kanceláře. Při tvorbě na objednávku se dokáži se vcítit do přání klientů a snažím se jim svou prací vyjít vstříc. Malování mě vnitřně naplňuje a jejich radost o to víc.

   Život je jeden velký příběh, pohádka, love story, drama. I přes své těžké chvíle mě ruka vede tím pozitivním směrem.

Alena Bery