SZKANDEROVÁ, Ivet

 

DOPŘEJTE SI KRYSTALY PRO TĚLO I DUŠI Z MÉ GALÉRIE IVET KRYSTALY

 
  Šperky jsem začala tvořit v roce 2012 kdy jsem zjistila, že kameny a krystaly na mě působí jako bylinky nebo medicína. Dostaly se mi tehdy do ruky různé druhy minerálů, a aniž bych věděla, jak se jmenují a k čemu slouží, cítila jsem na sobě na co působí a v čem pomáhají.

  Později, když jsem si dohledávala jejich působení, účinky se shodovaly s mými pocity a vjemy. Sama šperky nenosím nebo jen výjimečně a účelově. Například, když potřebuji nějakou vnitřní kvalitu podpořit nebo se před něčím ochránit nebo když procházím nějakým léčením používám minerály a krystaly. Ale spíše je mám u sebe v noci, kdy je léčení a čištění nejefektivnější.

   Smysl tvorby mých šperků je v záměru a v kombinaci minerálů, které složím dohromady. Tvořím šperky se záměrem a přímo na míru jednotlivce. Šperk na míru spočívá v tom, že mi člověk sdělí, čím prochází, co jej trápí a co si přeje vyřešit. Naladím se na problém na situaci a člověka a šperk mi vznikne pod rukama. Nebo mi člověk řekne přímo záměr, který chce do svého náhrdelníku nebo náramku vložit. Vcítím se do záměru a osobního průvodce či ochránce z minerálů vytvořím.

   Také tvořím, když se chystám na nějakou tvůrčí práci nebo činnost, kdy potřebuji k sobě oporu a vedení nad celým procesem. Například, když vyrábím masti mám jeden šperk, který si dám vedle sebe a cítím, jak energie krystalů drží ochrannou ruku nad celým procesem. Nebo když masíruji, mám u sebe minerály, které mi pomůžou udržet koncentraci a naladění a pomáhají v léčení druhého.

   Práce s krystaly je pro mě tedy spíše jako namíchání homeopatika nebo bylinkové směsi na čaj než tvorba předmětu pro zkrášlení. Mám tedy radost, že díky XOBĚ TUDY máte i vy možnost nahlédnout do mé „krystalové lékárničky“.