Měsíční kámen

Měsíční kámen 

Říká se, že je mystickým kamenem bohů. Tento nádherný drahokam je po staletí symbolem čisté lásky, vášně a hlubokého citu. V dnešní době si milenci a blízcí přátelé vzájemně darují šperky s tímto vzácným kamenem, aby jejich láska rostla a štěstí jim zůstávalo nakloněno. Symbolika hovoří o tom, že je i kamenem dobrodruhů, cestovatelů a nových začátků.

Pojmenování měsíčního kamene vychází z výjimečného světélkujícího jevu a tajemného třpytu, který se odborně nazývá adularescence. Paprsky světla se lámou a odráží ve vrstvách uvnitř kamene. Zbarvení je bílé až stříbřitě modré, někdy s odlesky v barvách duhy.

Nejčastěji jsou měsíční kameny k nalezení v Indii či na Srí Lance a chemickým složením patří mezi živce s lehce nadprůměrnou tvrdostí vůči ostatním materiálům (6 na Mohsově stupnici tvrdosti), takže jejich náhodné poškrábání je spíše nepravděpodobné. Aby vynikla jejich krása, bývají broušeny do oblých tvarů a křivek.

Vibrace tohoto minerálu jsou spojeny s přemítáním a vzpomínáním, kdy nám, podobně jako Měsíc, jež neustále dorůstá a ubývá, připomínají, že vše je součástí cyklu změn. Měsíční kámen usnadňuje propojení jemnohmotné sféry ducha s hmotou, prohlubuje vnímavost, vytahuje na povrch věci doposud uzavřené v podvědomí a může vyvolávat srozumitelné, živé sny, napomáhající pozitivní transformaci a to zejména v době úplňku.

Jeho světlo chladí citové rány, detoxikuje tělo, harmonizuje a uklidňuje rozbouřenou mysl. Měsíční energie podporuje intuici, prohlubuje empatii, dodává inspiraci a usnadňuje komunikaci. Jako pozorný vlídný průvodce v nás navozuje spojení s duší a poznávání hlubokého smyslu, který stojí za každým pevným vztahem.

Dívkám pomáhá rozvinout ženskost a podporuje plodnost, napomáhá k uchování mladistvého vzhledu a přitažlivosti. Udržuje v rovnováze ženskou a mužskou energii a obnovuje vnitřní klid. Ženy i muže chrání, zjemňuje a léčí, zmírňuje jejich hrubost a necitelnost. Hodí se mužům, kteří se chtějí dostat do kontaktu s ženskou stránkou své osobnosti a provází je na meditativních cestách do jejich nitra. Na tělesné úrovni je měsíční kámen propojen s šišinkou, pečlivě vyvažuje hormonální systém, stabilizuje nerovnováhu tělních tekutin a dokáže naladit vnitřní biorytmické hodiny.

Je-li naše vnitřní energie vyvážená a žijeme v celkové harmonii, pak dokážeme být přístupní výzvám, přijímáme svou intuici a důvěřujeme jí.

Člověk s otevřenou a vyrovnanou třetí čakrou solar plexu, s níž je měsíční kámen spojován, si váží sebe i své práce a je přesvědčen, že má schopnost dělat ji dobře. Je ochotný se otevřeně vyjádřit, ví, že má svobodu rozhodovat o svém bytí a řídit vlastní život. Je autentický, silný a odvážný, dokáže dávat lásku a uvědomovat si, že je jí sám hoden, vybírá si a udržuje zdravé partnerské vztahy, je si jist vlastní identitou a zařazením, stojí ve svém životě pevně.

Nechte se okouzlit třpytem světla uvnitř vzácného kamene jako odrazu nekonečné záře Měsíce na noční hladině! Třeba tak umožníte přeměnu nudné a podřimující setrvačnosti ve vás ve vzrušující tvořivou činnost inspirovanou vesmírným pohybem magické prasíly, jejíž kosmická a zemská energie prostupuje veškerým Universem.

 

Upozornění: informace na těchto stránkách nelze považovat za jakákoliv lékařská doporučení. Více o výhradě odpovědnosti se dočtete zde.